Stanisław Żmijan Mikołajem

W odpowiedzi na list dzieci i rodziców, skupionych wokół bibliotecznego klubu "Guzik z pętelką", poseł na Sejm Stanisław Żmijan przybył 6 grudnia do biblioteki z mikołajkową wizytą obdarowując maluchy pięknymi prezentami.

Podczas cotygodniowych, wtorkowych zajęć klubu "Guzik z pętelką" na maluchów czekało moc atrakcji. Ponieważ spotkanie zbiegło się z ulubionym świętem dzieci - Mikołajkami, maluchy nie miały ani chwili wytchnienia. Z prezentacji multimedialnej dowiedziały się niemal wszystkiego, co każde dziecko powinno wiedzieć o Świętym Mikołaju, zarówno biskupie z Mirry jak i tym od prezentów. Wspólnie słuchały świątecznych piosenek oraz odgadywały zagadki związane z tradycjami bożonarodzeniowymi.

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały podobizny św. Mikołaja, w które ustroiły biblioteczną choinkę. A ponieważ tego dnia bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, to wkrótce okazało się, że świąteczny worek na prezenty, wiszący na kominku, wcale nie jest pusty. Z niekrytym entuzjazmem i wielką radością maluchy dobrały się do małych niespodzianek.

Wkrótce jednak ich zaskoczenie było o wiele większe, bo oto z niespodziewaną wizytą przybył pomocnik św. Mikołaja - pan Stanisław Żmijan, poseł na Sejm, obdarowując dzieci zabawkami, o które nieśmiało prosiły w liście. To dopiero była radość! Tak więc biblioteczny kącik dla dzieci powiększył się o pudełko drewnianych klocków dla najmłodszych uczestników zajęć, domek dla lalek z pojemnikami ciastoliny oraz super tor wyścigowy, z którego złożeniem zarówno dzieci jak i pracownicy biblioteki mieli sporo zabawy. I jak tu nie wierzyć w Św. Mikołaja?

GBP w Drelowie