Ferie Eko Z biblioteką

Za nami 6 dni zajęć podczas których głównym bohaterem był karton, papier, gazeta i butelka plastikowa. Pomiędzy regałami z książkami powstało osiedle domków papierowych, kartonowe miasto przez które przejeżdża pociąg z wagonami oraz całe zoo plastikowych zwierzaków.

W każdy wtorek odbywały się w bibliotece zajęcia dla dzieci od lat 3 do 6 ph. EKO Guzik z pętelką. To one dały początek osiedlu domków jednorodzinnych wykonanych z papieru oraz całej plejadzie "biegających między regałami" zwierzaków. Odwiedzających bibliotekę od progu witają plastikowe słonie, świnki, smok, dzik, piesek oraz kotek. Zza regału zaś wygląda zając, pingwin i ośmiornica. A wszystko to z surowców wtórnych, które podziwiać można na wystawie ph. "COŚ Z NICZEGO".

Czwartki zdominowane zostały przez zajęcia techniczno-plastyczne z kartonem i papierem w roli głównej. Tytuł książki "13-piętrowy domek na drzewie" stał się hasłem przewodnim tych dni. I tak wspólnymi siłami uczestników warsztatów "wybudowany" został okazały blok oraz dom, służący maluchom do zabawy i czytania. Do osiedla bibliotecznych domków jednorodzinnych dołączyły kolejne budowle z tarasami i okiennicami. Wykonany zostały także pociąg z dwoma wagonami, który znalazł swoje stałe miejsce w kąciku dla dzieci.

Feryjne piątki z biblioteką obok warsztatów z papierem w roli głównej zaplanowane zostały na zajęcia komputerowo-programistyczne dla dzieci. LEGO MISJA polegała na wybudowaniu specjalnego pojazdu z klocków LEGO MINDSTORMS, zaprogramowaniu jego zadań oraz wypróbowaniu jego możliwości. Obok walki z torem przeszkód, główną pracą robota było malowanie EKO obrazków oraz przewożenie wykonanych na zajęciach kostek orgiami.

Ponadto podczas ferii EKO z biblioteką ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci do lat 6 na wykonanie ilustracji do wybranej opowieści Wioletty Piaseckiej. Pierwsze miejsce przypadło Alicji Maksymiuk za pracę "Bajka o pracowitej królewnie", drugie miejsce przyznano Maciejowi Oksejukowi, który wykonał ilustracje do bajki "O królewnie, piekarczyku i o pieczeniu chleba", zaś trzecie miejsce ex aequo przypadło Zofii Pepa i Arturowi Zagożdżon za pracę "Kaczuszki". Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do naszej biblioteki po odbiór nagród.

GBP w Drelowie