Wystawa EKO w naszej bibliotece

Wszyscy przekraczający próg drelowskiej biblioteki mają okazje podziwiać wystawę niezwykle oryginalnych prac dzieci, wykonanych podczas feryjnych zajęć.

Wystawa sama w sobie jest o tyle ciekawa, ponieważ na pierwszym planie przedstawia biblioteczne zoo, którego mieszkańcami są barwne zwierzęta wykonane z przeróżnych plastikowych butelek. Nieco dalej, na najbliższym parapecie, okazale prezentuje się osiedle domków jednorodzinnych wykonanych z kolorowego papieru.

Natomiast ci, którzy zapuszczą się w głębszą część biblioteki i zawędrują do kącika dla dzieci, napotkają okazały dom (zamieszkały zwłaszcza we wtorkowe popołudnie) oraz blok wykonany z kartonu i gazet. I w tym momencie wszystkich odwiedzających nie zdziwi już nawet kartonowy pociąg pomykający po bibliotecznym korytarzu. A wszystko to jest dziełem niezwykle pracowitych i sprawnych małych rączek.

GBP w Drelowie