Exlibris

Biblioteczny bałwanek pożegnał się z przedszkolakami

Dla drelowskich przedszkolaków nadszedł nieunikniony moment, kiedy trzeba było pożegnać się z urokliwą zimą i śnieżnym bałwankiem.

16 marzec 2017 roku był dniem, w którym do Samorządowego Przedszkola w Drelowie zawitał nieoczekiwany gość w towarzystwie swoich przyjaciół bibliotekarzy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Drelowie. Zimowy Bałwanek odwiedził grupę przedszkolną aby pożegnać się z nimi podczas specjalnie przygotowanych zajęć.

Skąd, o tak iście wiosennej aurze, wziął się zimowy bałwan? Otóż z biblioteki. Wystarczył pomysł, kilka niezbędnych materiałów na kostium i charakteryzację i oczywiście chętny bibliotekarz. Dzieci były zachwycone widząc tak prawdziwie wyglądającego bałwanka. A to był dopiero początek niespodzianek. Pracownicy biblioteki wspólnie z bałwankiem poprowadzili nietypowe zajęcia dla przedszkolaków. Były one pełne wspólnych zabaw, podczas których dzieci nadały bałwankowi wdzięczne imię Kuleczka.

Nie zabrakło literackich opowieści o jego przygodach, zagadek, pytań sprawdzających znajomość zasad bezpieczeństwa podczas zimowych uciech, gier słowno-plastycznych (kalambury) oraz odgadywania tajemnic zimowego worka skarbów. W nagrodę za wielką wiedzę, aktywny udział, zaangażowanie oraz gorące serduszka okazane bałwankowi, przedszkolaki otrzymały pamiątkowe zakładki z podobizną zimowego gościa. Same natomiast odwdzięczyły się bibliotekarzom pięknym dyplomem ze swoimi własnoręcznymi podpisami oraz słodkimi bukiecikami z lizaków. W momencie pożegnania tylko przez chwilę buzie maluchów były smutne, ponieważ wkrótce ogarnęło ich wielkie zdziwienie. Spostrzegły bowiem, że bałwanek zaczyna się roztapiać gubiąc białe okrąglutkie . baloniki. I kiedy z bałwanka pozostała już tylko czapka, szalik i marchewkowy nos, w przedszkolu trwała w najlepsze bitwa na balonowe śnieżki.

GBP w Drelowie


Copyright 2007-2013 VRC PROMOTION

Poprawny CSS!