Programujemy ze Scottiem w bibliotece

Z myślą o przyszłych programistach drelowska biblioteka zakupiła grę edukacyjną Scottie Go!. Nauka programowania dla najmłodszych.

. Poprzez cykl planowanych zajęć dzieci wspólnie ze Scottiem poznają takie pojęcia jak: pętla, warunek, zmienna funkcja. Ponadto udoskonalą umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, nauczą się rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie, rozwiną intuicję algorytmiczną. Pierwsze zajęcia upłynęły nam na poznaniu gry w formie planszowej.

Wspólnie uruchomiliśmy aplikację i stworzyliśmy profil użytkownika, a następnie według instrukcji, która prowadziła nas krok po kroku w aplikacji, uruchomiliśmy I moduł. Poznaliśmy małego kosmitę Scottiego i rozpoczęliśmy zabawę z programowaniem. Przed nami kolejne wyzwania i niezwykłe spotkania ze Scottiem.

GBP w Drelowie