Biblioteczne iPady przyjazne dla przedszkolaków

Trochę nietypowe, bo bez książki, ale za to ciekawe i wciągające zajęcia biblioteczne zorganizowali pracownicy drelowskiej biblioteki dla swoich najmłodszych czytelników 8 czerwca 2017 roku.

Udział w zajęciach wzięły wszystkie grupy wiekowe z Samorządowego Przedszkola w Drelowie. Tym razem głównym bohaterem spotkania były tablety oraz ich specjalne aplikacje służące celom edukacyjnym i poznawczym. Bibliotekarze, wykorzystując dostępny sprzęt multimedialny (projektor + ekran), pokazali maluchom działanie oraz możliwości najciekawszych aplikacji, takich jak Dinos Live!, Quiver, Anatomy 4D, Chromville, Gniezno 3D,Spacecraft 3D, Dinosaurs-4D, Sea Life 4D, Safari 4D.

Aplikacje te bardzo zaciekawiły dzieci. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości pozwoliły im na wyhodowanie własnego krzaczka truskawek, na podróż w kosmos i spacer łazikiem po Marsie a nawet na ożywienie wybranego i najprawdziwszego dinozaura, który często chował się na półkach z książkami.

Dzięki prezentowanym aplikacjom maluchy dowiedziały się jak wygląda życie w oceanie lub na safari oraz czym charakteryzują się poszczególne gatunki występujących tam stworzeń. Ponadto dzieci miały okazję poznać interaktywne bajki - wyruszyć w podróż "Lokomotywą" J. Tuwima, pokonać "Smoka Wawelskiego", pomóc w kuracji "Chorego kotka" oraz wykonywać zadania wspólnie z "Kotem w butach".

Dodatkowo przedszkolaki poznały wiele innych aplikacji, które uczą języka angielskiego, ćwiczą pamięć i koncentrację, sprawność manualną oraz odkrywają ukryte talenty muzyczne lub plastyczne.

GBP w Drelowie