"Czytanie zbliża"

W dniach 6-19 czerwca Biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. W 2017 roku głównym hasłem spotkań z książką było "Czytanie zbliża". Pojawiło się wielu ciekawych gości, którzy dzielili się z uczestnikami własnymi interpretacjami wybranych tekstów oraz swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Tydzień czytania dzieciom od wielu lat jest stałym wydarzeniem kulturalnym w którym bierze udział wiele znanych i ciekawych osób z lokalnej społeczności. W tym roku dzieciom i młodzieży biorącej udział w akcji czytali: Mariusz Abramowicz, tata naszego czytelnika, Marta Brodowska, mama uczestnicząca w zajęciach "Guzik z pętelką", Przemysław Szczepaniuk, pracownik Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski, Franciszek Jerzy Stefaniuk, były marszałek Sejmu RP, Michał Olesiejuk, pracownik Urzędu Gminy Drelów, Marcin Kazimierczak z JRG PSP Międzyrzec Podlaski, Daniel Rostek, zawodnik, trener i działacz Sportowego Klubu Huragan Międzyrzec Podlaski, Piotr Kazimierski, wójt Gminy Drelów, Emilia Kortoniuk i Aleksandra Korolczuk, uczennice Szkoły Podstawowej w Żerocinie, Eugeniusz Olesiejuk, mieszkaniec Drelowa, którego pasją jest paralotniarstwo oraz Zbigniew Smal, którego pasją są motory.

Wraz z czytającymi poszukiwaliśmy zaginionej niebieskiej marchewki, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących hodowli pieska rasy York, poznaliśmy tajemnice zawodu leśnika oraz ciekawostki związane z fotografią analogową, postawiliśmy pierwsze kroki do odkrycia tajemnicy życia po życiu, dowiedzieliśmy się jak wygląda praca nad Kwartalnikiem Drelowskim od zaplecza, z jakimi zagrożeniami wiąże się praca strażaka zawodowego, z czym wiąże się trenowanie piłki nożnej oraz jakie tajemnice kryje w sobie ziemia. Wspaniałą atrakcją okazało się poznanie ciekawostek związanych z paralotniarstwem, gdzie można było dotknąć, przymierzyć, spróbować postawić czaszę paralotni a nawet ściągnąć ją z drzewa. Zaś przygoda z motocyklem zakończyła cykl spotkań czytelniczych w ramach tegorocznego święta czytania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i czytającym za aktywny udział i włączenie się w kampanię społeczną "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" w naszej bibliotece.

GBP w Drelowie