Sesja TPZD z okazji Dni Drelowa

W dniu 2 lipca 2017 roku odbyła się wyjazdowa sesja Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drelowskiej w Dołdze.

Obchody XVII Dni Drelowa rozpoczęła Msza Święta w kościele św. Barbary w Dołdze sprawowana w intencji zasłużonych Ziemi Dołżańskiej. Po mszy uczestnicy przeszli na plac szkolny, gdzie uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej dedykowanej Zygmuntowi Rydzikowi dokonali: Franciszek Jerzy Stefaniuk, prezes TPZD, Piotr Kazimierski, wójt Gminy Drelów, Krzysztof Adamowicz, wójt Gminy Międzyrzec Podlaski oraz Grzegorz Michalczuk, dyrektor Zespołu Szkół w Dołdze. Poświęcenia tablicy dokonał proboszcz parafii Dołha, ks. Leszek Przybyłowicz. Dalsza część uroczystości dotyczyła przybliżenia postaci Zygmunta Rydzika, budowniczego i dyrektora Szkoły Podstawowej w Dołdze w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Po otwarciu sesji TPZD przez Franciszka Jerzego Stefaniuka, referat poświęcony głównemu bohaterowi tegorocznych Dni Drelowa odczytała Magdalena Semeniuk. Dodatkowo uczestnicy uroczystości mogli zapoznać się z publikacjami regionalnymi dotyczącymi miejscowości Dołha oraz zdjęciami i artykułami dotyczącymi Zygmunta Rydzika, przygotowanymi przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Drelowie.

Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Drelowskiej, Towarzystwo Sympatyków Historii i Kultury Ziemi Międzyrzeckiej, Parafia Św. Barbary w Dołdze, Zespół Szkół w Dołdze, Gminne Centrum Kultury w Drelowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie.

GBP w Drelowie