Odlotowe wakacje w bibliotece

Lato kojarzy się nam z odpoczynkiem, zabawą, czasem na realizację własnych pasji oraz podróżami. To wszystko można było znaleźć między regałami bibliotecznymi.

Kącik dla dzieci zachęcał zabawkami i grami, regały pełne książek pozwalały na nadrobienie zaległości w czytaniu ulubionych powieści oraz podróże literackie w nieznane światy, klocki Lego Mindstorms inspirowały do realizacji nawet najbardziej zwariowanych projektów zaś program zajęć pozwalał na miłe i kreatywne spędzenie czasu wolnego.

W stałej wakacyjnej ofercie znalazły się spotkania dla rodziców z dziećmi "Guzik z pętelką", zajęcia literackie "Walka na słowa i pióra", zajęcia literacko-szpiegowskie "Od ręki do słowa, czyli przygoda z językiem migowym", warsztaty plastyczne oraz zajęcia z programowania.

Podczas zajęć poruszaliśmy tematy związane z wakacyjnymi wyjazdami, pakowaniem potrzebnych rzeczy, ciekawym spędzaniem czasu wolnego. Przypomnieliśmy dawne gry podwórkowe - gra w klasy, "chłopka", ""masło trzasło". Wspólnie z małymi szpiegami wyruszyliśmy na poszukiwanie wielkich przygód. Inspiracją do zajęć z zagadką w tle była książka Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy". Budowaliśmy statki, robiliśmy latawce, bawiliśmy się muszelkami i piaskiem. Tworzyliśmy plecak podróżnika oraz papierowy długopis szpiega. Zaś na zajęciach z programowania podróżowaliśmy wspólnie z Scottiem, małym robotem, któremu pomagaliśmy dotrzeć do celu za pomocą algorytmów.

Całość zajęć zakończyło ognisko z "Gadułą" , która jak się okazało nie była jedyna bohaterką lubiącą słowa.

GBP w Drelowie