Wolontariusze z Malezji i Chin w GBP w Drelowie

W dniach 8-9 sierpnia 2017 roku mieliśmy przyjemność gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Drelowie oraz Filii w Szóstce wolontariuszy z organizacji AIESEC, którzy przybyli do nas z Chin i Malezji.

Dziewczyny przygotowały dla zgromadzonych czytelników prezentacje dotyczącą ich krajów, kultury i tradycji. Ina, która pochodzi z Malezji zaprezentowała flagę państwa oraz tradycyjny strój świąteczny zakładany na szczególne okazje.

Shirley, rodowita Chinka opowiadała o kulturze, szkolnictwie, ustroju politycznym i społecznym swojego kraju. Ponadto obie wolontariuszki podzieliły się z czytelnikami licznymi ciekawostkami dotyczącymi ich krajów oraz cierpliwie odpowiadały na zadawane im pytania.

Ponadto w bibliotece w Szóstce obejrzały wystawę rękodzieła ludowego i artystycznego, wykonanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz posmakowały lokalnych regionalnych potraw. Miały również możliwość spędzenia czasu wspólnie z dziećmi przy ognisku i dźwiękach akordeonu, który towarzyszył pieśniom ludowym śpiewanym przez seniorki.

Tak więc spotkanie w bibliotece było nie tylko kontaktem z obcą tradycją i kulturą ale także swoistą lekcją regionalizmu, którym młode studentki były zachwycone.

Za umożliwienie spotkań dziękujemy organizatorowi przyjazdu wolontariuszy - Gminnemu Centrum Kultury w Drelowie.

GBP w Drelowie