Nocna przygoda z Alicją w krainie książek

Książka dla młodych i trochę starszych czytelników stała się inspiracją do zorganizowania całonocnej imprezy czytelniczej ph. "Alicji w krainie czarów". Działo się to w nocy z 25 na 26 sierpnia. Piętnastu śmiałków przekroczyło próg drelowskiej biblioteki, by wspólnie z Alicją poznać życie tej niezwykłej krainy - książką i literami płynącej.

A tej nocy wszystko w niej inne było. Nic się reguł nie trzymało. Skarb ukryty początek imprezy zwiastował. Podążając za białym królikiem, nocne szyfry odszukali. Gdy je odczytali skrzynię pozyskali. Kto chciał przejść dalej kapelusz bądź królicze uszy mieć musiał.

Do ich tworzenia wszyscy śmiało ruszyli i uroczyście przebrani na kolacji u kapelusznika się wstawili. Tam zasad savoir vivru łyk dostali i w dalszą drogę posileni się udali.

A droga kręta i długa była. O teatr cieni zahaczyła. Na krykiet z królową zaprowadziła i w słowne rozgrywki stawać pozwoliła.

Królicza nora bohaterów nocnej opowieści do zdjęć śmiesznych poprowadziła. Sztuczki karciane chętnym ujawniła. Partyjką warcab sobą rozegranych nocną imprezę w "krainie czarów" zakończyła.

Rankiem wspomnienia między książki włożyli i do realnego świata rześkim krokiem ruszyli.

GBP w Drelowie