Kinder Mleczna Kanapka dla drelowskiej biblioteki

Akcja Kinder Mleczna Kanapka "Przerwa na wspólne czytanie" pozwoliła drelowskiej bibliotece na pozyskanie wielu atrakcyjnych książek. W osiągnięciu celu niezbędna i wiele znacząca okazała się pomoc samych czytelników oraz przyjaciół i sympatyków biblioteki.

"Przerwa na wspólne czytanie" była internetową akcją, dzięki której biblioteki publiczne mogły nieodpłatnie pozyskać książki dla dzieci i młodzieży. Aby osiągnąć cel i znaleźć się w gronie szczęśliwych laureatów należało codziennie oddać głos na swoją placówkę. Ponieważ konkurencja była ogromna utrzymanie się w czołówce wymagało wiele zaangażowania i mobilizacji lokalnego środowiska.

Nasi czytelnicy, przyjaciele i sympatycy biblioteki nie zawiedli jednak naszych wspólnych oczekiwań i niestrudzenie oddawali głosy na drelowską bibliotekę, niejednokrotnie angażując w to całe rodziny i swoich znajomych. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu biblioteka uplasowała się na siódmej pozycji, która gwarantowała pakiet dwustu pięćdziesięciu książek oraz dwóch puf do czytania.

W chwili obecnej do biblioteki dotarły pierwsze przesyłki z książkami. Pozyskany księgozbiór zasili nie tylko bibliotekę główną ale także dwie jej filie - w Żerocinie i w Szóstce. Najmłodsi czytelnicy z niecierpliwością czekają na moment, kiedy obejrzą książeczki i wypożyczą je do domu. Rodzice natomiast widzą wśród pozyskanych książek pozycje, które nie tylko rozbudzą wyobraźnię i zainteresowania dzieci, ale dostarczą także im samym wiele radości z "przerwy na wspólne czytanie".

Pragniemy bardzo mocno podziękować wszystkim, którzy pomogli bibliotece pozyskać tak wiele cennych książek. My, bibliotekarze na każdym kroku spotykamy się z gratulacjami, słowami uznania i wyrazami sympatii za tak znakomity efekt akcji, ale równie wielkie gratulacje i słowa uznania należą się wszystkim, którzy okazali pomoc i wsparcie poświęcając czas na oddanie głosu na drelowską bibliotekę. Ta akcja pokazała, jak wielu ludziom zależy na dalszym rozwoju naszej placówki oraz że moda na czytanie nadal trwa.

GBP w Drelowie