Mikołaje odwiedzili maluchy z bibliotecznego klubu "Guzik z pętelką"

Czy święty Mikołaj zawsze przynosi prezenty w swoje imieniny? Otóż nie. Dzieci z bibliotecznego klubu "Guzik z pętelką" odwiedził nieco wcześniej, we wtorek 5 grudnia.

Nie były to typowe zajęcia małych klubowiczów. Zamiast cotygodniowego czytania wybranej opowieści dzieci wysłuchały prawdziwej historii o Świętym Mikołaju, małym chłopczyku który później został biskupem Mirry. W trakcie opowieści dzieci zadawały pytania, oglądały ilustracje, poszukiwały podobieństw do Mikołaja, którego dziś wszyscy znamy. Klimat nadchodzących świąt wprowadzony został przez wielką zieloną choinkę, którą trzeba było udekorować. Maluchy z ochotą przystąpiły do produkcji różnorodnych i kolorowych łańcuchów.

Kiedy choinka była już ubrana dzieci spotkała kolejna niespodzianka. Nie wiadomo skąd w bibliotece pojawił się święty Mikołaj, taki prawdziwy, z siwą brodą, laską i wielkim worem prezentów. Zaskoczone dzieci z radością śpiewały piosenki i niecierpliwie rozpakowywały prezenty.

Potem nadszedł czas na słodki poczęstunek i garść informacji o tym, jak w innych krajach nazywa się święty Mikołaj i w jaki sposób dociera do dzieci.

I kiedy wydawało się, że to już koniec atrakcji na dzisiejszy dzień to w progach biblioteki staną kolejny święty Mikołaj - tym razem bez czerwonego ubrania, brody i laski ale za to z pięknymi prezentami. Tym Mikołajem okazał się Wójt drelowskiej gminy, pan Piotr Kazimierski. Postanowił on sprawić maluchom piękną niespodziankę i podarował im wymarzone zabawki, o które prosiły w liście do Mikołaja w plebiscycie tygodnika Słowo Podlasia. Biblioteka wzbogaciła się więc w drewniany domek dla lalek wraz z wyposażeniem oraz warsztat z narzędziami, z którego bardzo ucieszyli się chłopcy.

Również Pana Wójta, naszego Mikołaj nie wypuściliśmy bez symbolicznego upominku - rodzice w podziękowaniu za okazaną dobroć i serce dla maluchów podarowali mu ręcznie wykonanego krasnala przynoszącego szczęście.

Najlepszym podsumowaniem tych pełnych wrażeń zajęć były słowa dzieci, że najfajniejszy Mikołaj przychodzi zawsze do biblioteki.

GBP w Drelowie