Drelowski "Guzik z pętelką" wybrał sobie Mikołaja

Lokalny tygodnik "Słowo Podlasia" ponownie wystartował z przedświątecznym plebiscytem ph.: "Wybierz sobie Mikołaja". Drelowska biblioteka również i w tym roku postanowiła wysłać list do chętnych Mikołajów.

Dzieci z bibliotecznego klubu "Guzik z pętelką" z pomocą rodziców i bibliotekarzy własnoręcznie napisały kilka słów do wybranych Mikołajów prosząc w nich o nowe zabawki.

Aby Mikołaj prawidłowo odczytał jeszcze niezbyt zgrabnie napisane słowa maluchy dołączył kolorowe obrazki ilustrujące wymarzoną kuchnię, domek dla lalek, pufy i warsztat z narzędziami. Prośba dzieci spotkała się z przychylnością dwóch Mikołajów.

W rolę świętego od prezentów wcielił się Wójt Gminy Drelów, pan Piotr Kazimierski i obdarował maluchy domkiem dla lalek oraz warsztatem z narzędziami.

Kolejnym Mikołajem okazał się pan Robert Matejek, przewodniczący rady Miasta Międzyrzec Podlaski, który podarował dzieciom wygodną pufę. Bardzo dziękujemy naszym Mikołajom za dobroć, wielkie serce i radość, która gościła na twarzach naszych małych czytelników.

I jak tu nie wierzyć w świętego Mikołaja?

GBP w Drelowie