Zimowa "Przerwa na wspólne czytanie"

Za nami Ferie 2018. W ofercie dla najmłodszych znalazły się zabawy integracyjne dla rodziców z dziećmi do lat 3 oraz zajęcia dla rodziców z dziećmi od 4 do 8 lat "Guzik z pętelką".

Na zajęciach obok aktywnego uczestnictwa we wspólnej zabawie, maluchy miały okazję stworzyć coś, czego w domu nie miały okazji do tej pory robić. I tak mimo braku śniegu mogły pobudzać zmysły produkując śnieg, lepiąc wymyślone kształty a nawet rzucając śnieżkami w rodziców. Między regałami książek powstał także zimowy las pełen śniegowych drzewek wykonanych przez dzieci.

Dla rodziców zaproponowaliśmy także warsztaty z czytania książek. Właśnie na nich dowiedzieli się jak czytać obrazki oraz kto to taki ten Pomelo.

Jednak to nie koniec zimowych atrakcji w bibliotece.

Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się w Teatr cieni, poznawaliśmy dziwne zjawiska chemiczne a nawet tworzyliśmy "Ciaptaki". Od kropki do kropki powstawały Dinozaury, które pokolorowane stworzyły galerię wymarłych mieszkańców bibliotecznej półki. Zaś mali poszukiwacze przygód rozwiązywali detektywistyczne łamigłówki Lessiego i Mai.

Swoje miejsce znaleźli również ci, którzy lubią układać PUZZLE, grać w warcaby oraz gry planszowe, jak również przebywać w świecie gier - X-BOX. Dla tych, którzy nie boją się wyzwań odbyły się warsztaty z programowania. Głównym tematem feryjnych zajęć były maszyny chodzące. Było budowanie, obserwowanie ich działania oraz programowanie zachowań powstałych maszyn.

Całość spinała KSIĄŻKA obecna podczas wszystkich zajęć i warsztatów, dla której ferie stanowiły wspaniały czas na wspólne czytanie.

GBP w Drelowie